Po dvou letech nepřetržitého nasazení v boji s koronavirem, kdy jsme v hasičárně soužili řadu pohotovostí jako posila virem oslabeného HZS Praha, dezinfikovali hřiště, pořádali akce pro širokou veřejnost ve velmi omezených podmínkách, zajišťovali přípravu a distribuci roušek a dezinfekce, jsme se těšili na normální rok plný sportovních tréninků s mládeží, akcemi pro veřejnost, a i trochu na odpočinek pro členy jednotky i sboru. Opak je pravdou a od prvních dní války na Ukrajině jsme opět v plném nasazení. V posledních letech je více a více vidět, že dobrovolní hasiči jsou přesně ti lidé, na které se můžete všichni spolehnout, protože zastanou každou práci, o kterou jsou požádáni.
 
Od prvních dní provozu Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU), nejdříve v Městské knihovně, později v Kongresovém centru Praha pomáhají naši členové na několika pozicích. Několik našich žen a dorostenek pracuje na pozici dobrovolníků přímo v centru, kde zajišťují příjem a výdej jídla a materiálu. S převozem uprchlíků po celé ČR nám pomáhají dva autobusy, které jsou 24 hodin denně 7 dní v týdnu v provozu. Vozidla nám bezplatně poskytl včetně provozních kapalin sponzor, MB Truck ČR a EvoBus Praha. Zároveň sloužíme pohotovosti na naše DA 12 Transit pro převoz uprchlíků buď přímo na KACPU nebo u nás na zbrojnici a 2x měsíčně slouží na zbrojnici pohotovost i druzstvo 1+3 na CAS 24. Setrváváme v plném nasazení jak v KACPU, tak i s našimi vozidly, dokud to bude třeba.
Mimo to jsme i nadále 24/7 schopni vyjet v běznem režimu do 10 minut na jakoukoliv mimořádnou událost.
 
Hasiči Zličín.